На улица „Војвода Влаховиќ“ во Србија е вистинска драма.

Имено маж се заклучил во стан и се заканува дека ќе пука, а со него разговара преговарачки тим на МВР на Сбија.

Од полиција потврдиле дека полициски службеник по караица со сопругата се заклучил во станот во една београдска населба.

Сопругата и неговиот син се излезени од станот, а преговарачкиот тим моментално се обидува да воспостави контакт со 42- годишниот маж.

Тој се прекачил од една страна на терасата на друга, а екипите за интервенција се на терен.

Станарите велат дека забележале дека нешто не е во ред откако забележале дека неговата сопруга трчала боса низ зградата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.