Во пожар на улицата Беранска во белградската населба Вождовац, загинало едно лице.

Првичните информации се дека во пожарот загинал 61-годишен маж, кој неодамна од Германија дошол во Србија на лекување.

Истражителите утврдиле дека то живеел сам и имал проблеми со десната нога.

Се претпоставува дека сега починатиот сам го предизвикал пожарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.