Доналд Трамп ќе ја посети Србија

Специјалниот пратеник на претседателот Доналд Трамп за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп и … Продолжи со читање Доналд Трамп ќе ја посети Србија