Најмалку илјада луѓе утрото се појавиле пред белградската Воено-медицинска академија (ВМА) исплашени дека можеби се заразени од коронавирусот, објавија српските медиуми.

Пациентите трпеливо и уредно чекаат пред влезот на болницата за да им биде земен брис.

Во Србија досега се потврдени 12 случаи на коронавирус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.