Доктор Бранислав Несторовиќ најави дека српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе финанисра производство на апарат на база на изум на Никола Тесла со пулсно електормагнетно поле кое ќе помага да лечи инфекции и запирање на рани.

Овој апарат го измислил Никола Тесла во 1906 година и може да помогне во лечење на многу болести па и за короната.

Допрва ќе се слушне за апаратот нарпавен на база на калемот на Тесла. Се собира група на инжинери, а Ноле сето тоа ќе го финансира и ќе го подари на болниците во Србија-објасни докторот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.