Сараевската полиција утрово добила анонимен повик дека во Средното економско училиште во Сараево е поставена бомба.

По повикот евакуирани се учениците и наставниците од училиштето.

Полицијата го пребарува објектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.