Поранешниот американски претседател Бил Клинтон пристигна на приштинскиот аеродром „Адем Јашари“, каде беше пречекан од косовскиот министер за надворешни работи Беџет Пацоли.

Добредојдовте во вашето семејство на Косово, господине претседателе, напиша Пацоли на „Фејсбук“.

Клинтон во Косово ќе присуствува на одбележувањето на 20-годишнината од доаѓањето на трупите на НАТО во земјата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.