Нови моменти околу поранешната државна секретарка во српското МВР Дијана Хркаловиќ. „Република.рс“ објави фотографии од Хркаловиќ од нејзиниот мобилен телефон.

Истрагата откри дека таа провокативните фотографии во кои ја открива тангата му ги праќала на еден министер ,а се претпоставува дека тоа е министерот за внатрешни работи Небојша Стефановиќ.

Потоа истите фотографии Дијана преку апликација „Скај“ ги праќала во групата кај Веља невоља за да им докаже дека го имаат под свое министерот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.