По емитувањето на интервјуто на Хрватката Маја Шопта, со која се дружеше исчезнатиот Матеј Периш од Сплит и со која се обиде да стапи во контакт во Белград, се појавија многу коментари за верзијата на настаните која таа ја кажува, особено делот каде таа споменува „снег и мраз“ за 30 декември, кога во Белград немаше ни снег ни мраз.

Имав голем проблем да се паркирам пред ресторанот на Карабурма на тој 30 декември поради обилниот снег и мраз, не сум навикната на такви услови бидејќи живеам на медитеранската рива и поради таа причина не му се јавив на Матеј, рече таа меѓу другото.

Корисниците на социјалните мрежи веднаш посочија дека лаже, со оглед на тоа дека ноќта во Белград било повеќе од 10 степени и дека немало снег.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.