Во страшна сообраќајка во Босна и Херцеговина кај Цазина загинала 18- годишна девојка Амина Беширеваќ која возела часови за обука за возачка.

Амина само што матурирала и почнала да вози часови со автомобил „голф 6“ во сопствеништво на локална автошкола.

Во страшната несреќа полесно е повреден нејзиниот инструктор.

Несреќата се случила на опасна кривина, откако камион удрил во автомобилот а на истото место и претходно имало сообраќајќи.

Освен полицијата и брзата помош, на местото на несреќата имало и пожарникари кои помагале при извлекување на телото на загинатата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.