Брзата помош ноќба морала да интервенира врз 17-годишно девојче во Белград откако добила конвулзии, врста на епи-напад. Влошувањето во здравстената состојба следело откако таа четири ноќи поминала играјќи видеоигри и гледјќи филмови и серии на телефонот.

Како што навеле во Утринската програма на РТС, нападите надверојатно биле предизвикани од стрес, замор и светлината на екранот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.