Во тешката сообраќајна несреќа што попладнево се случи во центарот на Сомбор, Србија, загина осумгдишно дете.

Според информациите на српските медиуми, камион удрил во електричен велосипед на кој се превезувале мајка и дете. Полицискиот увид траел повеќе од два часа.

Жената е тешко повредена и завршила во болница, додека детето загинало на лице место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.