Полициската управа во Ниш соопшти дека во пожарот нема повредени.

Голем пожар избувна синоќа на улицата Александар Медведев во Ниш. Во пожарот десет семејства останаа без своите домови. Полициската управа во Ниш соопшти дека во пожарот нема повредени.

Според очевидци, се претпоставува дека се запалил оџакот во една од бараките.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.