Во Србија во изминатите 24 часа се регистрирани 83 нови случаи со корона вирус од извршени 4.356 тестирани.

Во истиот период починало еден пациент, додека 43 пациенти се на респиратор.

Од почетокот на епидемијата во Србија потврдени се вкупно 31.356 случаи со корона вирус, а починати се 711 лица.

Во моментов 626 луѓе се во болница.

Во земјата вкупно се тестирани 925.208‬ лица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.