Синоќа гореше Амбасадата на САД во Атина. Приврзаниците на Антифа во Грција со молотови коктели ја гаѓаа амбсадата која целата беше во оган. Полиција и противпожарни екипи веднаш го опколија целиот реон и се работи на откривање на сторителите.

Погледнете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.