Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, вчера наутро бил на состанок со претседателот на Сомалија во претседателската палата во Могадиш, кога пред резиденцијата експлодирал автомобил полн со експлозиви.

Ивица Дачиќ, шефот на дипломатијата, се нашол сред терористички напад во Сомалија, дознава курир.рс.

Дачиќ додека имал состанок со претседателот на Сомалија во главниот град Могадиш, кога пред резиденцијата експлодирал автомобил-бомба.

Во нападот починале најмалку шест лица, додека 13 се поврдени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.