Според последните податоци, во светот досега се регистрирани 13.560.696 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 583.525, а оздравеле 7.913.767 луѓе.

– Националната организација за јавно здравје на Грција денеска соопшти 27 нови случаи на Ковид-19, од кои четири се од направените тестови на влезните точки во земјата. Од почетокот на епидемијата регистрирани се вкупно 3.910 позитивни случаи.D

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.