Kавачкиот клан, еден од најозогласените во Црна Гора со главата на убиениот играле фудбал и сниките си ги праќале еден на друг.За да ги прикријат доказите телото го растврорале во киселина. Во ова им помагал и Веља невоља покажа истрагата

Се претпоставува дека главата со која играле фудбал е на водачот на навивачите на Партизан Горан Величковиќ Гокси на кого му се губи трагата.

Ubien

На друг пак „Каваците“ му го отекле јазикот и потоа го ликвидирале.

За оввие злосторства проговори и претсдателот на Србија Александар Вучиќ и најави јавно во четврток ќе ги прикаже на телевизија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.