Шеесет и едно-годишен Црногорец изврши самоубиство, активирајќи рачна бомба.

Како што објавуваат црногорските медиумира, експлозија, обвинителство, жителот на Цетиње Д. Д. се разнел пред влезот на зградата на обвинителството во Цетиње.

Во моментот на експлозијата, никој од вработените во Основното државно обвинителство Цетиње не бил присутен, ниту, пак, таму имало други граѓани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.