Повеќе од два месеци по избувнувањето на епидемијата или 68 дена по првиот забележан случај на коронавирус, денеска според податоците на црногорскиот Институт за јавно здравје во таа држава веќе нема заразени. Веќе 20 дена по ред нема потврдени нови случаи на зараза во Црна Гора.

Вчера биле направени 140 тестови и ниту еден не излегол позитивен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.