Србија го сруши рекордот на новозразени за 24 часа. Во оваа земја се регистрирани 1.053 нови случаи, или за првпат има бројка од над 1000 новозаразени.

Овие новозаразени се дијагностицирани од 9.430 тестови.

Пет лица ја загубија битката со Ковид-19 во последните 24 часа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.