Претседателот на Србија Александар Вучиќ објави дека покрај вакцини набавуваат и два лека кои помагаат во лечењето од корона.Станува збор за лекови кои во многу можат да помогнат и чинат и по неколку илјади евра.

Ќе се даваат само на навистина тешки случаи и вакви лекови досега имаат набавено само Германија и Чешка.

–Станува збор за американските лекови „бамлавинап“ и “регенерор“-откри Вучиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.