Ретките кои биле во куќата на Аркан во која сега живее неговата вдовица Светлана велат дека е преполна со фотографии. Па така има слика од фудбалскиот клуб Обилиќ чии газда беше Жељко, потоа тој во униформа во неговата гарда, потоа на Цеца како држи глобус, од Вељко и Анастасија и др.

Но, посебно место завзема фотографијата на Радован Караџиќ кој бил голем пријател на Жељко и за кого се борел во војната во Босна и Херцеговина.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.