Српскиот политичар Чеда Јовановиќ објави фотографија од болница каде се лечи од корона. Тој вели дека сега е добро откако имал ужасни болки и не можел ниту да јаде ниту да спие.

Преморен сум.Ширењето на вирусот е запрено. Кислородот ми го спаси животот, но се уште ми е неопходен да ги одморам белите дробови кои се борат со вирусот. Полека се снижува и темпрературата и крвниот притисок-напиша популарниот Чеда.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.