Сопругата на Чедомир Јовановиќ потврди дека тој е во лоша здравствена состојба. Јелена Јовановиќ ги отфрла обвинувањата дека сопругот не се придржувал до советите на
докторите , вели за српски ,,Блиц” и додава дека пред шест месеци сопругот едвај спасил жива глава , но дека сега е уште полошо.


Лошо е, тој страда од страшна болка, поради што прима кетанол, троодон, па дури и морфиумсо четири антибиотици. Сите негови параметри се нарушени. Иако прима флексарин неколкупати на ден, Д димерот кој е одговорен за згрутчување на крвта и предизвикува тромбоза е 12пати поголем од горната граница, ЦРП што укажува и на некои воспаленија. Неговото железо ена 39, што падна високо на 5. Тие се сомневаа на внатрешно крварење, но за среќа нема.Неговиот крвен притисок е ужасно висок и тешко е да се врати во нормала со лекови. Иако насите ни е тешко да се бориме, особено тој, вие веќе го знаете неговото легендарно „Никогаш нема да се предадеме“ – потсетува таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.