Силно невреме проследено со силен југозападен ветер, дожд и град со големина на голем орев, ги зафати утрово Тиват и околината

Градот нанел голема материјална штета на автомобилите, објектите, овоштарниците, наведува Вјести.

Голема количина град која нападнала за толку кратко време предизвикала и помали поплави на сообраќајниците и улиците во центарот на Тиват, но комуналците брзо интервенирале и отстраниле последиците.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.