Видеото кое се појави на турскиот портал “baboli.net” е снимено од турски камион, кој според она што го пишува чекал на ред зад прилепскиот, па откако полицаецот го “избаждарил” нашиот, се упатил кон Турчинот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.