Бугарскиот новинар Михаил Михајлов неодамна објави видео во знак на протест против бугарската политика врз Република Македонија и бугарската малцинска политика со непризнавањето на македонското малцинство како и другите малцинства како уринира врз бугарското знаме, истиот денес се радува и им честита на вевчанци што го запалија знамето кажуваќи дека тоа знаме е фа*истичко…

Во продолжение ви го прикажуваме неговото видео кое е прикачено на јутјуб:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.