Ќе поддржиме и ќе дозволиме влез во нашата земја на 70 авганистански државјани заедно со нивните семејства, изјави времениот бугарски премиер Стефан Јанев по состанокот на Советот на министри.

Тој истакна дека „тие граѓани работеле во бугарската амбасада во Кабул, заедно со бугарските контингенти на терен“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.