Четириесет и едно годишната Јасна М. утрово околу 6 часот биле пронајдена мртва во пред својот стан во Суботица. Вештаците утврдиле дека таа имала тешки повреди на главата кои најверојатно и биле предизвикани од тврд предмет, а според првичните информации, убиството се случило во раните утрински часови.

Во полиција веднаш на разговор го повикала нејзиното момче.

Според соседите, Јасна била потстанар во станот пред која пронајдена. Била во вонбрача заедница, имала едно дете, но живеела сама.

Убиената жена работела во фабрикакоја се наоѓала во близина на станот каде што живеела.

Телото е предадено на обдукција од каде се очекуваат повеќе детали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.