Според последните податоци, во Србија во последните 24 часа се откриени уште 336 нови  случаи на зараза со вирусот Ковид-19.

Од последиците на вирусот починале три лица.

Девет пациенти се на респиратор, од вкупно 234 лица кои се во болница, пренесе Б92.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.