Српската премиерка Ана Брнабиќ „збесна“ на денешната прес конференција по повод првата жртва од корона вирус. Таа речиси половина час одговараше на сите прашања и во моментот кога планираше да си замине доби незгодно прашање.

Протоколот не дозволи прашањето да биде поставено а Брнабиќ имаше објаснување.

-Каде има претседател на држава и премиер да одговараат два пати во денот на прашања, Ако не ви одговориме ќе кажете дека не сме демократска земја-рече премиерката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.