Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ во емисијата „Кирилица“ покажа фотографија како децата на претседателот Александар Вучиќ волонтираат на стари и изнемоштени лица носејќи им храна поради забраната за движење со корона вирусот.

За оваа слика не знае претседателот, шефот ќе ме убие веројатно. Данило и Милица работат како волонтери. Со ова милам дека целата земја се гордее-вели премиерката.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.