Српската премиерка во интервју за „најжена.рс“ вели дека и е голема чест што е прва жена на оваа функција, но оти тоа си носи жртви.

Таа вели дека веќе оглувела на навредите и на критиките но оти најмногу трпи приватниот живот и семејството.

Немам доволно време да поминувам со партнерката, синот, мајката, братот. Ретко стигнувам квалитетно да се видам со пријателите и тоа многу ми недостасува. Затоа сум многу благодарна на семејството што имаат разбирање за работата која ја работам – призна Ана.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.