Премиерката Ана Брнабиќ во гостувањето на ТВ Пинк говореше за значењето на штедење на електрична енергија во зимата која доаѓа.

Како што истакна таа, власта во Србија ќе се потруди нејзините граѓни да имаат најквалитетлно греење со рационално трошење.

„Секојдневно ги следам извештаите за дневните температури и се праќаат до локалните самоуправи. Синоќа бев во зградата на владата во ролка, затоа што беше поладно и не се приклучува климата“, истакна Брнабиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.