Премиерката на Србија Ана Брнабиќ реагираше на изјавата на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ дека „му се гади од спомнувањето на убиството на српските деца“.

„На Милановиќ спомнувањето на убиство на децата му е гадливо, но убивањето не му е. Човек со сериозно истенчен вкус“, напиша Брнабиќ на Твитер и додаде:

„Видете, нам ни гадно и непростливо убивањето деца. Нема да сопреме, ќе бараме правда за тие деца засекогаш. И правдата ќе биде задоволена, колку и да ви е тоа на вас гадно и ви пречи“, заклучи српската премиерка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.