Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, за српската ТВ Прва изјави дека денеска бројот на новозаразени со коронавирус ќе биде најголем досега во Србија, од почетокот на пандемијата.

По податоците од утринава во осум часот, бројката ќе биде катастрофална, изјави таа за ТВ Прва и додаде дека секој досегашен рекорд ќе биде соборен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.