Поранешниот претседател на Србија и претседател на опозициската Социјалдемократска партија Борис Тадиќ е позитивен на коронавирус.

Тадиќ ја објавил веста на Твитер и ги повикал сите со кои бил во контакт да ги преземат потребните чекори. Тој исто така повикал на почитување на мерките.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.