Состојбата на Косово се влошува.Медиумите во Србија вчера забележаа блиска средба на српски„Soko J-22“ Орел на српските сили и хеликоптер Mi-171SH на хрватските воздухопловни сили кој е на Косово во рамки на мисијата на КФОР.

Леталата ја надлетувааа административната линија и беа одалечени само неколку километри.

Погледнете

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.