Белград вечерва е како воена зона.Новинарските екипи се спасуваат откако Полицијата во одбрана употреби солзавец .

Жандармеријата се обидува  ги потисна демонстрантите кои ја нападнаа полицијата и да го заземе платото пред Парламентот. Во одговор, демонстрантите фрлаат кон нив и со бетонски делови од плочник,шишиња и камења.

Погледнете

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.