Македонската јавност е шокирана, но шокиран е и Балканот откако на Јутуб беше објавена снимка на која се слуша како Зоран Заев договара рекет тежок 6 милиони евра. Коментар за ситуацијата даде и Иван Бродич хрватски новинар и аналитичар кој се прашува дали парите завршија кај Заев?

-Каква е оваа ситуација Инфомакс се прашува, базирано на снимки од „нуклеарната бомба“, дали 6 милиони евра од случајот „Рекет“ завршија кај Зоран Заев-прашува новинарот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.