Делови од Нов Белград и Земун биле погодени од кратко, но многу силно невреме, во текот на кое биле забележани обилни врнежи од дожд, кои предизвикале големи поплави, пренесува Блиц.рс.

Не може да се помине по улиците, буквално стоиме и чекаме водата да се повлече за колоната да тргне – велат изовир за споменатиот српски медиум.

Метеоролозите најавиле дождови во овие делови од Србија и до крајот на денот во поединечни делови од главниот град и тоа проследени со грмежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.