Полицијата од Сплит објави дека добила пријава дека е забележано возило во морето во близина на Макарска.

Како што објавија хрватските медиуми, едно лице починало.

Акцијата за извлекување на автомобилот од морето е во тек.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.