Автомобил падна во дупка направена од работници кои го реконструирале патот во населбата Дорчол во Белград.

На фотографиите објавени на социјалните мрежи може да се види превртениот автомобил, паднат во дупката формирана при реконструкцијата на улицата.

Во овој дел од Белград во тек е реконструкција на повеќе улици.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.