Автобус кој превезувал работници од нафтена рафинерија во Солун, пропаднал во дпка на патот, која ја поткопале обилните дождови, но никој не е повреден.

Во моментот на несреќата, во автобусот имало 15 лица, пренесе АП.

Обилните дождови предизвикаа поплави во Атина и во други делови на Грција, а поради бурата, бројни патишта беа затворени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.