Градски автобус, поради засега непознати причини, удрил во жена пешак и ја приклештил за дрво. Несреќата денеска се случила во населбата Миљаковац, во Белград.

Жената се здобила со тешки повреди на главата и во моментот се наоѓа во животозагрозувачка состојба.

Од силината на ударот предната страна на автобусот сосема е згмечена, а пожарникарите го извлекувале и возачот, кој поради силината на ударот исто така останал заглавен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.