На белградскиот аеродром „Никола Тесла“ денеска пристигна нов контингент од руската вакцина против ковид-19 – „Спутник V“, пренесува РТС.

Авионот на „Ер Србија“ долета од Москва со 100.000 дози од руската вакцина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.