Жељко Ражнатовиќ вчера требаше да прослави 69 години. Со емотивни пораки се простија синот Вељко и ќерката Анастасија.

И по две децении останува мистеријата зошто беше убиен од страна на Доброслав Гавриќ во хотелот „Интерконтинентал“ во Белград.

Ако убијците се познати, вистинските нарачатели никогаш не се дознаа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.