Куќа во Нови Пазар, за која голем број корисници на Твитер коментираат дека ги негира сите физички закони и природни сили, стана вирален хит.

Корисниците на Твитер се шегуваат дека ако побарате соба за издавање, прво ви верлат дека нема, а потоа доградуваат и ви се јавуваат дека собата е подготвена.

Влегуваш, па излегуваш во друга димензија.

 

Куќа што го негира постоењето на архитектурата и градежништвото како наука.

 

Мојата вечна дилема, оваа куќа. Јас секогаш ја гледам со истс џсчуденост – се дел од коментарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.