Претседателот на Србија Александар Вучиќ вчера бил примен на Воено-медицинската академија во Белград.

Како што соопштил Генералниот секретаријат на претседателот на Република Србија, во доцните попладневни часови бил хоспитализиран поради кардиоваскуларни проблеми, пренесува Танјуг.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.